Вентиляція офісу та офісних приміщень

Ефективність офісних працівників під час виконання повсякденних завдань безпосередньо залежить від мікроклімату в приміщенні. Його базовими складовими є рівень вологості, температура і, звичайно ж, якість повітря. Нестача кисню погано позначається як на робочому процесі, так і на здоров'ї співробітників.

Система вентиляція офісу

Усунути проблему і створити оптимальний для персоналу мікроклімат дасть змогу продумана система вентиляції. Її монтаж забезпечить постійний приплив свіжого повітря в приміщення і допоможе створити комфортні умови праці.

Основні завдання систем вентиляції

Задачі системи вентиляції в офісі

У нових офісних будівлях і різних бізнес-центрах вентиляційні системи проектуються на ранніх етапах будівництва. При цьому інженери розраховують усі важливі моменти, включно з об'ємом потоку повітря, кількістю повітропроводів і потужністю обладнання. Для офісів, розташованих у старих будівлях, завдання трохи складніше. Адже систему подачі повітря необхідно правильно спроектувати і «вписатися» в готову будову.

Незалежно від місця розташування, офісна вентиляція повинна виконувати кілька функцій:

  • рівномірний розподіл свіжого повітря по всьому офісу, за необхідності його нагрівання й очищення;
  • нормалізація температури та рівня вуглекислого газу в приміщенні;
  • запобігання потраплянню пилу і різних зовнішніх забруднень у приміщення.

Створення оптимального для роботи мікроклімату дасть змогу істотно знизити ступінь стомлюваності персоналу, зменшити ризики для здоров'я працівників. Також ефективна правильно сконструйована вентиляція забезпечить виконання санітарних норм і вимог. Наприклад, дозволить забезпечити необхідний рівень вологості.

Різновиди офісних систем вентиляції

Реалізувати систему вентилювання повітря можна різними способами. Наприклад, з використанням спліт-систем і мультизональних кондиціонерів різної потужності, Вибір найбільш відповідного варіанту залежить від площі офісного приміщення, його конструктивних особливостей, передбачуваного бюджету.

Канальна припливно-витяжна вентиляція в офісі

Канальна припливно-витяжна установка

В офісних приміщеннях площею до 600 кв.м. найчастіше використовують канальні припливно-витяжні системи. Вони можуть переміщати до 8000 м3 повітря на годину. Подача повітряних мас у кімнати здійснюється за допомогою мережі повітропроводів, настінних решіток, стельових дифузорів. А саме канальне обладнання зазвичай розташовується за підшивною стелею техприміщень, коридорів, санвузлів.

Значною перевагою таких систем є можливість підігріву повітря в холодну пору року (або його охолодження влітку). Для цієї мети найчастіше використовують компактні спліт- і мультиспліт-системи.

Канальний кондиціонер із підмішуванням повітря

Канальний кондиціонер із підмішуванням повітря

Такі вентсистеми підходять для невеликих офісів. Встановлений у технічному приміщенні або під підвісною стелею канальний вентилятор охолоджує і нагріває повітря. Крім того, він дає змогу подавати в кабінети невелику кількість повітряних мас із вулиці.

При цьому потік зовнішнього повітря потрапляє в камеру змішування. Далі разом із рециркуляційним потоком він проходить фільтрацію в кондиціонері. Там повітря очищається і охолоджується/нагрівається до потрібної температури, після чого подається безпосередньо в офісне приміщення.

Використання таких кондиціонерів дає змогу значно заощадити корисний простір офісу (немає необхідності монтажу внутрішніх блоків). Але вони не дають можливості індивідуально регулювати температуру в окремо взятому кабінеті. Цей показник залишатиметься однаковим для всього офісу.

Припливно-витяжні установки

Припливно-витяжна установка з рекуператором

У разі неможливості монтажу канального обладнання для вентиляції великих офісних центрів застосовують потужні припливно-витяжні установки. Їхня максимальна продуктивність - 60 тис. м3/год. Залежно від потреб замовника, до складу такої системи вентиляції входять різні секції. Кожна з них виконує свої функції. Наприклад, поглинання шуму, змішування і фільтрація повітряних мас, нагрівання повітря.

Для монтажу обладнання використовується окреме приміщення (наприклад, під дахом будівлі або в невеликих венткамерах). Повітря подається в кабінети за допомогою мережі повітропроводів через настінні решітки, стельові дифузори. Для його охолодження і нагрівання у вентиляційну систему додатково монтується VRF-система або чиллер-фанкойл.

Центральні кондиціонери

Центральний кондиціонер

Для створення оптимального мікроклімату в бізнес-центрах великою площею широко застосовуються центральні кондиціонери. Вони поєднують у собі функції кондиціонування і вентилювання повітря, вирішуючи одночасно кілька завдань. Таке моноблочне обладнання забезпечує тепловологову обробку повітряного потоку, його очищення, змішування із зовнішнім повітрям і рециркуляцію.

Як вибрати оптимальний тип вентиляції?

Замовляти проєкт вентиляційної системи для бізнес-центру або невеликого офісу варто тільки у професіоналів. Вони допоможуть підібрати оптимальний тип вентиляції, враховуючи при цьому:

  • обсяг офісного приміщення;
  • кількість постійного персоналу, що перебуває в офісі;
  • основні та додаткові джерела тепла (включно з кількістю одиниць комп'ютерної техніки);
  • складність подальшого обслуговування системи та низку інших параметрів.

Такий підхід дасть змогу правильно розрахувати кількість і потужність обладнання, місця його встановлення. Підготувавши проєкт, фахівці виконають монтаж системи, ретельну перевірку її працездатності та тестовий запуск.

Спроби заощадити на проєкті можуть призвести до неприємних наслідків. Наприклад, неякісної вентиляції приміщення, поганого мікроклімату, необхідності додаткових монтажних робіт і витрат. Хочете, щоб у вашому офісі завжди було свіже повітря? Звертайтеся до професіоналів!

Режим роботи інтернет-магазину
Пн-Пт : 09-18
Сб: вихідний
Нд: вихідний